Із задоволенням за кермом

РОЗУМНІ ПОПУТНИКИ.

BMW ConnectedDrive системи допомоги водієві в BMW X5.

Важко знайти супутника краще. Всі системи допомоги водієві переслідують одну мету: допомогти благополучно дістатися до місця і зробити дорогу якомога менше стомлюючою.

ПОМІЧНИК ПЕРЕСУВАННЯ В ПРОБКАХ.

Допомога водієві.

Під час пересування по автомагістралі на швидкісному режимі не менше 60 км/год помічник дотримує потрібні дистанції, а також здійснює підрулювання машиною.

Помічник знижує втому водія під час монотонного пересування на завантаженій трасі і автомагістралях. Система дає можливість в щільному потоці машин, де швидкісний режим їзди не більше 60 км/год, «плисти за течією», що перетворює перебування в дорожній пробці не таким виснажливим. Механізм в автоматичному режимі утримує необхідні дистанції, дозволяє відрегулювати швидкість їзди, практично до повноцінної зупинки і, коли необхідно, здійснює підрулювання автомобілем. Машина продовжує самостійно слідувати по власному ряду, поки водій утримує рульове колесо однією рукою.

ЕКРАН ДЛЯ ПРОЕКЦІЙ BMW.

За рахунок проекційного повнокольорового екрану BMW виводяться всі необхідні інформаційні дані в поле зору водія, що дає можливість не так сильно відволікатися від дороги.

Список інформації, яка проектується залежить від обладнання машини та може складатися з даних системи навігації, датчика обмеження швидкісного режиму, куди входить ідентифікація заборони подальшого обгону, а також повідомлення від бортової діагностичної системи. Може відбуватися виведення інформації, яка надходить від інформаційно-розважальних програм (наприклад, дані з телефонних книг, перелік дзвінків, найменування радіостанцій, треків).

Символи, що виводяться на лобовому склі, передаються в високому повнокольоровому дозволі з реалістичним відображенням дорожнього знака. Проекція відрізняється найбільш ергономічним розміщенням на лобовому склі і може бути налаштована індивідуально. Через поляризовані сонячні повноколірний екран з проекціями BMW проглядається не повністю.

Залежно від умов освітленості, яскравість картинок переналаштовується в автоматичному режимі. Більш того, в системі є нічний і денний режими. Яскравість змінюється в меню iDrive. Крім цього, надається можливість визначити різновиди додаткової інформації, яку необхідно виводити на лобове скло, крім поточного швидкісного режиму і повідомлення допоміжної системи для водія.

СИСТЕМА НАВІГАЦІЇ PROFESSIONAL.

Ваша дорога до мети стає набагато простіше і коротше – система навігації Professional останньої серії забезпечує значні привілеї, вказуючи напрямок і дозволяючи заощадити пальне. Нова система навігації Professional оснащена великим дисплеєм з високою роздільною здатністю, що забезпечує прекрасний огляд і читаність. Опція «Швидкого запуску» дозволяє запуск програми в стан повної готовності за 10 секунд. Затримок при введенні інформації немає.

Більш зручною систему роблять 3D-карти з оптимізованим веденням до пункту призначення і збільшений обсяг пам'яті на жорсткому накопичувачі. Система навігації Professional також досить важлива для зменшення витрат палива: базуючись на навігаційної інформації, опція ECO PRO дозволяє визначити моменти, коли потрібно зменшити тиск на важіль акселератора, щоб встановити швидкісний режим, при якому йде мінімальна витрата пального.

КОНТРОЛЕР IDRIVE З СЕНСОРНИМ УПРАВЛІННЯМ.

Контролер з сенсорним управлінням дає можливість зручно управляти системою iDrive за допомогою однієї руки. Сенсорна панель, вбудована в контролер, дозволяє, наприклад, легко внести в систему навігації інформацію про точких призначення за рахунок рукописного введення.

Контролер надає відмінний доступ до широкого переліку опцій і характеристик, а також легкий скролінг списку. Характеризується інтуїтивно зрозумілою системою і простотою використання. Водії по заслугах оцінять управління за допомогою сенсорів, оскільки воно не відволікає від дороги. Всі дії, які вводяться за допомогою контролера, прекрасно виводяться на дисплеї.

ОПЦІЯ БАЧЕННЯ В НІЧНИЙ ЧАС ДОБИ BMW З ДИНАМІЧНИМ ПІДСВІЧУВАННЯМ.

Прекрасна видимість в нічний період: опція бачення в темний час доби BMW NightVision з функцією динамічного підсвічування ідентифікує людину і велику тварину на значній дистанції і підсвічує їх.

Теплова камера, розміщена в решітці радіатора, дає можливість ідентифікувати людину і тварину, відправляючи відповідне зображення на дисплей. Інтелектуальна опція передчасної ідентифікації з яскравими «прожекторами»: як тільки інфрачервоною камерою відбулася ідентифікація пішохода або великої тварини на дорозі, вона направляє в дану точку пару окремо керованих динамічних не засліплюючих світлових потоків. В результаті, пішоходу і водієві забезпечується дієве попередження про можливу небезпеку.

Під час виведення теплової картинки на функціональний екран або проекційний дисплей BMW передаються додаткові повідомлення. В ситуації підвищеного ризику передається звукове попередження, і система гальм приходить в повну готовність. Опція бачення в темний час доби BMW NightVision з функцією динамічного підсвічування – нововведення BMW ConnectedDrive.

ПОМІЧНИК ПАРКІНГУ.

Нове покоління практичної допоміжної системи під час паркінгу.

Асистент паркінгу спрощує паралельну парковку машини. Він координує авто, а водій стежить за процесом, контролюючи безпеку. Автоматичний помічник паркінгу BMW перетворює парковку в досить простий процес. Системою самостійно активується передача заднього і переднього ходу, підрулювання, додавання газу і гальмування. Від водія тільки потрібно включити датчики поворотів і тримати до закінчення паркінгу кнопку PDC. А також дивитися за обстановкою зовні, з цим йому допоможе камера заднього огляду. Після завершення маневрів система встановлює на АКПП позицію паркінгу (Р). Під час пересування на швидкості до 35 км/год на дистанції не більш 1,5 м від узбіччя система знаходить за допомогою ультразвукових індикаторів підходяще місце для паркінгу і вказує на них на управлінському екрані.

ОПЦІЇ НА ОСНОВІ ВІДЕОКАМЕРИ.

Повноцінний огляд: вбудовані відеокамери дозволяють поліпшити огляд під час виїзду на перехрестя і в інших недостатньо доступних для огляду випадках.

Панорамна видимість

Асистент паркінгу дозволяє зробити паралельну парковку машини простіше. Він координує рух авто, а водій стежить за діями, перевіряючи безпеку.

Помічник парковки в автоматичному режимі BMW дозволяє зробити паркінг простим, як ніколи раніше. Функція самостійно приводить в дію задню передачу і передній хід, робить підрулювання, додає газу, пригальмовує. Водій тільки відповідає за включення поворотників і утримує до закінчення парковки кнопку PDC. Крім того, він дивиться за навколишньою ситуацією, для цього йому допомагає камера огляду ззаду. Після завершення всіх дій система встановлює на коробці передач позицію паркінгу (Р). Під час руху на швидкості не більше 35 км/год і на дистанції не більш 1,5 метра від бордюру система за рахунок ультразвукових індикаторів відшукує оптимальне місце для парковки і повідомляє про це на екрані управління.

Бічна видимість

Опція бокового огляду знадобиться, наприклад, на перехресті з обмеженою видимістю. Розміщена на радіаторних гратах камера проводить зйомку того, що відбувається з боків машини і передає картинку на дисплей. Це дає можливість заздалегідь виявити наближається ТЗ і вірно на це відреагувати.

Відеокамери заднього огляду

Під час маневрування і паркінгу на дисплеї розміщується картинка з камери заднього огляду. Відеокамера розширює видимість під час заднього ходу при паркінгу на швидкості не більше 20 км/год. Інтерактивні смуги дають можливість оцінити запас місця на відібраному місці для паркування. Різнобарвна розмітка на управлінському дисплеї робить парковку простіше. Під час експлуатації тягово-зчіпного пристрою відеокамера заднього огляду спрощує стиковку з причепом, завдяки наявності опції збільшення картинки.

Також є спосіб вибору і активації одного з трійки варіантів видимості - відеокамера заднього огляду, огляд з боків і кругова видимість. Відібрана картинка транслюється на екрані управління.

ВАРІАНТ АВТОМАТИЧНОЇ КООРДИНАЦІЇ ДАЛЬНІМ СВІТЛОМ BMW SELECTIVE BEAM БЕЗ ОСЛІПЛЕННЯ.

Опція автоматичної координації дальнього світла без засліплення робить водіння в темний час доби не таким важким для водія і максимально безпечним. Функція забезпечує прекрасну видимість вночі, не засліплюючи інших учасників руху.

Ідентифікуючи інших водіїв, система вибірково змінює форму світлових потоків, виключаючи осліплення. Тривалість освітленої ділянки може бути більше 400 м, що дає можливість швидко визначити небезпеку, а також дозволяє триматися своєї смуги пересування.