Стратегія сталого розвитку та новий рівень електромобільності від BMW Group.

Стратегія сталого розвитку та новий рівень електромобільності від BMW Group.

Високий рівень гнучкості ланцюга постачання прискорює перехід до електромобільності.

Мюнхен. BMW Group збільшує свої закупівлі для забезпечення нового рівня електромобільності і встановлення нових стандартів сталого розвитку. Розширення галузі електромобільності створює потребу у належній підтримці ланцюга постачання, як щодо викидів CO2, так і по відношенню до джерел критичної ​​сировини, яку використовують для виробництва акумуляторних елементів.

«Ми вважаємо, що сталий розвиток є невід'ємною частиною всієї закупівельної діяльності.  Таким чином, з огляду на заплановане зростання числа електрифікованих транспортних засобів в мережі постачання, в наші контракти ми водночас інтегруємо вимоги щодо сталого розвитку. Ми виводимо нашу стратегію на новий рівень.  Зокрема, як виробник преміум-класу, ми прагнемо бути лідерами в галузі сталого розвитку та брати на себе відповідальність», - сказав д-р Андреас Вендт, член ради директорів BMW AG, відповідальної за закупівельну діяльність та ланцюг постачання. 

До 2030 року BMW Group прагне на дорогах більше семи мільйонів електрифікованих автомобілів, дві третини з яких будуть повністю електричні. У цьому масштабі відділ закупівель BMW Group не тільки гарантує, що ланцюжок поставок може обробляти великі обсяги, але і виконує вимоги сталого розвитку. Таким чином, відділ закупівель BMW Group вносить життєво важливий внесок в перехід компанії в сторону електронної мобільності. 

Висока гнучкість задовольняє зростаючий попит на електромобільність.

Зростаючий попит на елетромобілі також збільшує потребу в компонентах і деталях, які використовуються при виробництві цих транспортних засобів. Зокрема, BMW Group приймає різні заходи щодо забезпечення стабільного постачання акумуляторних елементів. Поточні деталі для батарей п'ятого покоління компанія отримує від чотирьох постачальників, що знижує залежність від окремих джерел постачань.

«Гнучкість обсягу виробництва — основна передумова і вирішальний критерій при виборі постачальників акумуляторних елементів. Для наших батарей п'ятого покоління ми узгодили 20-відсоткову гнучкість в закуповуваних кількостях для обох напрямків — вгору та вниз», — додав Вендт.

Оскільки на акумуляторну батарею припадає велика частина вартості трансмісії електромобілів, довгострокове зниження витрат є необхідним. Основна увага приділяється сировині для виробництва акумуляторних елементів. Тому BMW Group об'єднує свої іновації в цих галузях у власному Центрі компетенції виробництва акумуляторних елементів. 

Вплив сталого розвитку на BMW iX.

BMW Group стабільно розширює свою діяльність в сфері сталого розвитку паралельно із швидким зростанням виробництва електромобілів. Закупівлі зосереджені на трьох основних сферах:

  1. дотримання екологічних та соціальних стандартів і повага до прав людини;
  2. охорона природних ресурсів;
  3. скорочення викидів CO2 в ланцюзі постачання.

Ці заходи вже дають результати в BMW iX (енергоспоживання у змішаному циклі: <21 кВтг/100 км у випробувальному циклі WLTP *; викиди CO2 у змішаному циклі: 0 г/км): використання поновлюваних екологічно чистих джерел енергії для виробництва акумуляторних елементів і більш широке використання вторинних матеріалів знижують викиди CO2 в ланцюзі постачання BMW iX на 17% у порівнянні з тим самим автомобілем, виробленим без цих заходів.

У той же час BMW Group також обмежує використання критичної ​​сировини і знижує кількість кобальту в катодному матеріалі для нинішніх акумуляторних батарей п'ятого покоління до рівня менше 10%, а також збільшує кількість вторинного нікелю до 50%. Електропривід більше не вимагає використання рідкоземельних елементів. 

Дотримання екологічних і соціальних стандартів контролюється за допомогою прозорих процесів до, під час і після укладення контракту.

BMW Group є першопрохідником в сфері корпоративної комплексної перевірки мережі постачальників. Ще в 2008 році компанія почала займатися цим питанням і згодом наполягала на всеосяжних екологічних і соціальних стандартах при введенні в експлуатацію електромобіля BMW i3. З 2014 року всі прямі постачальники BMW Group зобов'язані поважати права людини, дотримуватися розширених екологічних і соціальних стандартів і впроваджувати системи управління для забезпечення безпеки праці і захисту навколишнього середовища. Ці вимоги також повинні бути передані субпідрядникам за контрактом.

«Ми не просто перекладаємо відповідальність на мережу постачальників; ми також беремо її на себе. Ми отримаємо вигоду від нашого багаторічного досвіду і створюємо процеси для досягнення більшої прозорості та простежуваності», — пояснив Вендт.

Для цього BMW Group не покладається лише на договірні зобов'язання, але також вживає велику кількість додаткових заходів в рамках прозорого процесу. Фільтр ризиків використовується для оцінки місця розташування потенційних постачальників по всьому світу ще до оголошення торгів. Після цього можливі постачальники повинні описати свою діяльність у сфері сталого розвитку в докладному анкетуванні. Зовнішні партнери також працюють з внутрішніми оцінювачами для перевірки обраних місць.

Дотримання встановлених вимог сталого розвитку є передумовою для укладення контракту. Протягом всього терміну дії контракту зовнішні партнери працюють з внутрішніми оцінювачами для перевірки дотримання вимог сталого розвитку за допомогою опитувань і аудитів.

Якщо на будь-якому з цих етапів виникають розбіжності, BMW Group погоджує відповідні заходи з постачальниками. Таким чином, відділ закупівель BMW Group щорічно відстежує тисячі локацій.

Компанія також встановила процедуру, за допомогою якої можна анонімно повідомляти про недотримання соціальних і екологічних стандартів. 

Особлива увага до критичної сировини.

Усунення порушень прав людини та екологічних стандартів є особливою проблемою в разі використання критичної ​​сировини — наприклад, літію і кобальту, які є ключовими компонентами для виробництва акумуляторних батарей. Саме тому компанія BMW Group вжила додаткових заходів щодо використання обох видів сировини для того, щоб видобуток і переробка кобальту відбувалася відповідно до стандартів сталого розвитку та щоб уникнути проблем з умовами праці, наприклад: дитяча праця. Тому компанія закуповує кобальт і літій безпосередньо з рудників і робить їх доступними для постачальників акумуляторних елементів.

«Це не тільки дозволяє нам передбачити ціни, але і закріпити наші стандарти сталого розвитку в контрактах і забезпечити стабільний екологічно-соціальний рівень видобутку і переробки кобальту і літію. Ми переконалися в цьому під час перевірок шахт в Австралії і Марокко», — пояснив Вендт.

Іншою серйозною проблемою є забезпечення поваги прав людини і дотримання стандартів охорони навколишнього середовища, здоров'я та безпеки при видобутку сировини.  З цієї причини в рамках корпоративної комплексної перевірки BMW Group активно бере участь у локальных проектах.  У 2018 році BMW Group об'єднала зусилля з іншими партнерами для створення міжгалузевої ініціативи «Cobalt for Development» в Конго.  Метою проекту Німецького товариства міжнародного співробітництва (нім. Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ)), є розвиток і підвищення професійного рівня видобутку корисних копалин в регіоні, щоб відповідати високим вимогам BMW Group в сфері сталого розвитку. 

Додаткові заходи щодо використання критичної сировини.

Компанія BMW Group вжила додаткових заходів щодо дотримання екологічних та соціальних стандартів у використанні критичної ​​сировини.  Тут закупівлі BMW Group виходять за рамки узгоджених в контрактах стандартів сталого розвитку та поширюються на ланцюг постачання за допомогою відповідних угод, що укладаються безпосередньо в особливо важливих зонах.

У центрі уваги копальні та металургійні заводи: тут прямий контакт може бути розширений за рахунок співпраці.  Також важливо, щоб шахти і металургійні заводи сертифікувалися у відповідності зі строгими міжнародно визнаними стандартами.  З цією метою BMW Group бере активну участь у міжнародних ініціативах, спрямованих на видобуток сировини, таких як стандарт IRMA, який є найбільш прийнятим, амбітним і осяжним з усіх стандартів гірничодобувної промисловості.

Відповідальне управління природними ресурсами.

Окрім дотримання екологічних та соціальних стандартів і поваги прав людини, центральну роль також грає відповідальне управління вичерпними природними ресурсами.

Щоб зберегти запаси критичної ​​сировини, BMW Group поставила перед собою мету до 2030 року значно збільшити частку вторинної сировини і багаторазово використовувати її в економіці замкненого циклу.  Розвиток електромобільності робить ідею циркулярної економіки все більш важливою через необхідність у використанні великої кількості критичної сировини, яка необхідна для акумуляторних елементів. Вторинні матеріали значно знижують викиди CO2 в порівнянні з первинними: приблизно в чотири-шість разів для алюмінію. 

Результативне зниження викидів CO2 в ланцюзі постачання.

BMW Group прагне до 2030 року скоротити викиди CO2 в ланцюзі постачання для одного транспортного засобу на 20% в порівнянні зі значеннями 2019 року. Без коригувальних заходів викиди CO2 на один транспортний засіб в ланцюзі постачання BMW Group до 2030 року збільшаться більш ніж на третину — в основному за рахунок високого споживання енергії під час виробництва акумуляторних елементів і більш широкого використання алюмінію.  Компанія має намір переломити цю тенденцію.  Для цього необхідно зробити вуглецевий слід критерієм прийняття рішення в процесі укладання контрактів.  Зокрема, використання екологічно чистої електроенергії для виробництва акумуляторних елементів в BMW iX призвело до значного скорочення викидів CO2 в ланцюзі постачання.

ВИКИДИ CO2 & ЕНЕРГОСПОЖИВАННЯ.

BMW iX

Енергоспоживання у змішаному циклі: <21 кВтг/100 км у випробувальному циклі WLTP*;

Викиди CO2: 0 г/км.

* Дані про ходові якості, енергоспоживання і запас ходу є попередніми і засновані на прогнозах.

ДОДАТОК myBMW UA: СВІТ ЦИФРОВИХ МОЖЛИВОСТЕЙ.

Власники цінують здатність автомобілів преміального класу дивувати і надихати. Відповіддю став додаток myBMW UA, спільний продукт BMW Group і «АВТ Баварія Україна». Додаток myBMWUA – це цифрове вимірювання бренду BMW, що відкриває світ нових можливостей для власників авто і палких прихильників бренду в Україні.

Деякі моделі, котрі перебувають в експлуатації, також можуть бути дооснащені даною телематичною функцією. Власники можуть проконсультуватися в офіційних дилерів BMW на предмет можливості дообладнання своїх автомобілів.

Встановлюйте мобільний додаток myBMW UA і будьте на зв'язку з Вашим автомобілем і світом BMW. Деталі за посиланням.